stat4u
LICZNIK ODWIEDZIN:

Neocaridina heteropoda var. yellow


Neocaridina heteropoda var. yellow Neocaridina heteropoda var. yellow
Neocaridina heteropoda var. yellow Neocaridina heteropoda var. yellow
Wygląd: Krewetka o żółtym ubarwieniu. Samce tego gatunku są słabiej ubarwione od samic. Na ciele widoczny żółty pigment co odróżnia tą krewetkę od Red cherry ale to krewetki, która mogą się krzyżować między sobą.
Pochodzenie: Nieznane. Jedni mówią, że krewetka ta występuje w naturze inni, że jest forma wyselekcjonowaną sztucznie.
Rozmiar: Samce do 2,5 cm, samice do 3,5 cm.
Warunki wodne: Temp. wody ok. 20-29 stopni, woda miękka do twardej a nawet bardzo twardej o odczynie w granicach pH 6-8, krewetki wrażliwe na związki miedzi i azotu w akwarium. Chociaż są to jedne z najbardziej odpornych krewetek pozwólmy im żyć w optymalnych warunkach wolnych od związków azotu.
Urządzenie zbiornika: Piaszczyste podłoże, korzenie, drobnolistne rośliny.
Pokarm: Glony rosnące w zbiorniku, dodatkowo warto urozmaicać im dietę o inne pokarmy dostępne na rynku przeznaczone dla krewetek. Karmę można przyrządzić również we własnym zakresie.
Rozmnażanie: Przeobrażenie niezupełne, czyli samica rodzi już w pełni rozwinięte krewetki. Do rozrodu wybieramy najlepiej ubarwione osobniki tak aby uzyskać najlepsza gradację. Na grzbiecie samicy tworzy się charakterystyczne "siodełko", czyli miejsce gdzie samica produkuje jajeczka. Miejsce to jest widoczne zaraz pod pancerzem- zazwyczaj jest koloru pomarańczowego - zdarza się również że jest koloru zielonego bądź szarego. Zapłodnienie wygląda tak, że samiec dosiada samicy. Samica po akcie przenosi jajeczka pod odwłok, gdzie nosi je przez ok. 4 tygodnie. Po tym czasie rodzą się młode, które od pierwszych dni żerują jedząc to co dorosłe krewetki. W jednym miocie ilość młodych waha się od 5 do ok. 30 sztuk krewetek wielkości ok. 1,5 mm . Młode dojrzewają w wieku około 4 miesięcy. Najlepiej nie krzyżować między sobą osobników blisko ze sobą spokrewnionych.
LINKIKrewetki - krewetkomania.eu

RANKING
TOP-100


Akwarystyka Moje Hobby

Akwarium.top-100.pl

Polski Akwa Ranking


© Copyright 2010 Piotr "Stasiu" Stasiak, All Rights Reserved.
Powielanie i dalsze rozpowszechnianie bez zezwolenia zabronione!